• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Sterowanie LED, czyli jakie możliwości daje nowoczesne oświetlenie

0

Oświetlenie LED stanowi prawdziwy przełom w dotychczas stosowanych źródłach światła. Ledowe punkty można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynku. Wystarczy dopasować odcień światła, jaki jest pożądany w konkretnym miejscu, aby móc cieszyć się wyjątkową żywotnością takiego rozwiązania. Sterowanie LED to dodatkowe udogodnienie, jakie warto wziąć pod uwagę.

Sterowniki i kontrolery

Taśmy bądź listy LED to elementy oświetlenia, które wpasują się w wiele miejsc. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za to, że mogą doświetlić miejsca trudno dostępne, gdzie nie ma możliwości zamontowania innych źródeł światła. Taśmy i listwy są sterowalne. Do tego celu używa się kontrolery, zwane także sterownikami LED. Co daje takie rozwiązanie? Wszystko zależy od funkcji, w jakie wyposażono urządzenie. Sterowanie LED może obejmować ściemnianie, rozjaśnianie, zmianę koloru listwy, a nawet temperaturę bazową. Niektóre kontrolery mają funkcję taką, jak smużenie lub stroboskop, czyli cykliczna zmiana barw.

Domowe sterowanie LED

Jeszcze nigdy źródła światła nie były aż tak dopasowane do naszych potrzeb. Można się o tym przekonać, przeglądając ofertę oświetlenia LED w sklepie Enerdecor. Coraz popularniejsze sterowanie LED jest proste. Sterowniki składają się z pilota i kontrolera. Ich komunikacja odbywa się przy pomocy podczerwieni oraz fal radiowych. Pierwszymi kontrolerami LED były ściemniacze. Dzięki nim można było sterować natężeniem światła w pomieszczeniu, oszczędzając energię elektryczną. Taka opcja umożliwia dopasowanie smugi światłą do pory dnia, czy też nastroju. Rozwój technologiczny spowodował, że współcześnie można liczyć na znacznie więcej.

Kontrola LEDowa w mieszkaniu

Sterowanie LED warto wprowadzić wraz z zamontowaniem oświetlenie tego typu. W ten sposób łatwiej kontrolować światłem na listwie w łazience, kuchni lub schodach. Wieczorem może być mocniejsze, nocą bardziej wskazany jest tryb oszczędny, który ułatwi swobodne przemieszczanie się po mieszkaniu. Standardowo listwy ledowe zdobią meble, zwłaszcza górną lub dolną część, doświetlają lustro łazienkowe a w sypialni nocne szafki. Możliwość zmiany natężenia światła, jak również koloru sprawia, że taśma ze sterowaniem do LED to idealny sposób na relaks, a nawet zabawę w czterech ścianach.

Oświetlenie LED, wraz z wszystkimi możliwościami, jakie daje ta technologia, coraz częściej stosuje się także na zewnątrz. W takiej wersji również warto wyposażyć się w specjalny kontroler.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl