• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Led profil - dlaczego warto go stosować?

0

Oświetlenie LED to prawdziwa rewolucja przy tworzeniu nowych punktów świetlnych. Można go stosować nawet w tych miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania. Montaż poszczególnych punktów wymaga dodatkowych akcesoriów jak LED profil. Do czego konkretnie się przydaje?

Estetyka i funkcjonalność

Profil do taśm LED to element, który wykorzystuje się przy mocowaniu nowoczesnego oświetlenia LED. Taśma ledowa to wyjątkowo uniwersalne i energooszczędne źródło światła. Niestety, sama taśma bez szyny nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Otoczona odpowiednim profilem może łatwo wpasować się w aranżację dowolnego wnętrza. LED profil otula taśmę, jednocześnie ukrywając nieestetyczne wizualnie elementy instalacji. W takiej wersji całość wręcz wtapia się w otoczenie, przez co użytkownik skupia się jedynie na walorach praktycznych lampy. Profile LED zazwyczaj mają prostą konstrukcję i minimalistyczny design. Można je znaleźć w sklepie Enerdecor. Producenci oferują dodatki tego typu w różnych kolorach, które łatwo dopasować do stylistyki konkretnego miejsca.

LED profil, czyli jednolite światło

Specjalne osłonki to nie tylko kwestia estetyki, ale także jakości oświetlenia. Dzięki nim światło rozchodzi się równomiernie, tworząc jednolity snop. Mimo iż lampę tworzy kilka diod, pojedyncze punkty świetlne nie wyodrębniają się, tylko harmonizują ze sobą. Prosty detal sprawia więc, że dla oka efekt jest przyjemniejszy i ładniejszy. Warto wiedzieć, że od zastosowania odpowiedniego klosza zależy to, jaki odcień światła będzie we wnętrzu. Przezroczyste lub mleczne osłonki teoretycznie niewiele się różnią, jednak w praktyce oko szybko wyłapie niuanse świetlne. Oświetlenie pozbawione profilu prezentuje się gorzej. Bywa, że jest też po prostu mniej funkcjonalne.

Lepsza ochrona diody

Mimo że LED profil to w pierwszym rzędzie estetyka, warto pamiętać o jego aspekcie ochronnym. Jego konstrukcja, jak również materiał, z jakiego został wykonany, przeciwdziałają przegrzaniu się taśmy LED. Profile działają w pewnym sensie jak radiator, który odprowadza nadmiar ciepła poza profil. Dzięki takiej funkcji diody są bardziej żywotne, ponieważ przez długi czas mogą zachować swoje fabryczne parametry. Profile lepiej także chronią przed różnego typu zanieczyszczeniami lub uszkodzeniem mechanicznym, które wpływają na jakość oświetlenia.

Oświetlenie LED wraz z profilami jest proste w montażu. Profile zapewniają trwałe mocowanie taśm do podłoża, nawet tego, które jest mniej równe.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl