• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Lampy sklepowe, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

0

Oświetlenie sklepowe tylko z pozoru wydaje się mało skomplikowane. Wiele zależy od rodzaju sklepu, jego powierzchni oraz warunków i wymagań oświetleniowych konkretnego budynku. Lampy sklepowe nie zawsze są dowolnym wyborem inwestora. Często jest to kwestia kompromisu z właścicielem lub administratorem lokalu.

Projekty a rzeczywistość

Najbardziej optymistyczny wariant oświetlenia sklepowego zakłada, że inwestor decyduje o wszystkim sam. Wraz z projektantem jest w stanie wybrać interesujące go elementy pod konkretną wizję. Praktyka pokazuje, że wspomniane kompromisy często weryfikują wizję oświetlenia. Do tego dochodzą ograniczenia budynku, wynikające z takiego a nie innego zlokalizowania instalacji. To wszystko sprawia, że projekt i sam dobór lamp może okazać się sporym wyzwaniem. Do tego dochodzą oczekiwania, aby towar był jak najlepiej wyeksponowany. Dzięki temu szybciej zwróci na siebie uwagę potencjalnych klientów. Nowoczesne technologie LED dają wiele możliwości aranżacyjnych jako oświetlenie punktowe. Należy je jednak połączyć z innymi rozwiązaniami, które będą odpowiadały za oświetlenie główne pomieszczenia.

Oświetlenie a asortyment

Lampy sklepowe to cała gama produktów do wielu typów sklepów. Duży wybór można znaleźć w sklepie Enerdecor. Warto wiedzieć, że innego oświetlenia używa się do sklepu spożywczego czy wielobranżowego a jeszcze innego do punktu z tekstyliami. W tym ostatnim przypadku liczy się przede wszystkim mocne i równomierne światło, rozchodzące się po całej powierzchni. Klienci muszą mieć możliwość dostrzeżeni wszystkich detali odzieży. Czasem stosuje się oświetlenie punktowe, w celu wyeksponowania manekinów z ubraniami z najnowszej kolekcji. Sklepy spożywcze mają mniej intensywne światło, ale także stosuje się dodatkowe lampy. Bywa, że podświetlają produkty z promocji lub też konkretny dział, jak nabiał czy wędliny. Sklepy wielobranżowe nie różnią się w oświetleniu od spożywczych.

Lampy punktowe

Za szczególnie wygodne w punktach handlowych uchodzą halogeny sklepowe. Dzielą się na te, przeznaczone do głównego oświetlenia, jak również punktowego. Bardzo praktyczne są lampy sklepowe szynowe. Są mobilne a dzięki wąskiemu kątowi świecenia szybko można zmienić położenie lampy, jak również jej kąt nachylenia. Z reguły takie elementy są bardzo wydajne i żywotne. Ich nowoczesny design łatwo wpasować w dowolną aranżację wnętrza. Godne uwagi są również niewielkie lampy liniowe LED. Są szybkie i proste w montażu, mają także opinię niezwykle funkcjonalnych. Do wyboru są elementy świecące ciepłym, dziennym światłem lub też barwą zimną. Można się także zdecydować na lampę z włącznikiem lub bez. Ze względu na różną długość, taki element oświetlenia nadaje się do montażu praktycznie wszędzie. Znacznie większym wyzwaniem będzie znalezienie najlepszego oświetlenia głównego do sklepu.

Oświetlenie główne

Coraz częściej lampy sklepowe główne są energooszczędne. Technologia LED jest w tym przypadku szczególnie polecana. Inwestując w oświetlenie ledowe, można liczyć na wysoką jakość światła przy stosunkowo niskich kosztach. Nowoczesne lampy emitują przyjemne dla oka światło, które nie męczy nawet po wielu godzinach. Docenią je zwłaszcza pracownicy sklepu, którzy nie będą zbyt szybko odczuwać znużenia, jak przy tradycyjnych lampach oświetleniowych. Dużą popularnością cieszą się świetlówki ledowe, które wystarczy podłączyć bezpośrednio do prądu o napięciu 230 V. Zastąpiły tradycyjne świetlówki gazowe. Można je nabyć wraz z oprawą hermetyczną, chroniącą przed wilgotnością czy kurzem. Dobrą alternatywą są panele LED. Mają zintegrowane źródło światła, ukryte pod przesłoną. Są o wiele bardziej estetyczne od tradycyjnych świetlówek. Najpierw pojawiły się w biurowcach, ale doskonale wpisują się również w sklepowe wnętrza.

Największym atutem nowoczesnych metod oświetlenia jest to, że świecąc, nie emitują ciepła. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku sklepów spożywczych, w których nie można nagrzewać oferowanych produktów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl