• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Jaki zasilacz do taśmy LED wybrać?

0

Jaki zasilacz do taśmy LED wybrać?

Jeżeli chcemy oświetlić nasz dom, ogród, czy inne miejsce, za pomocą oświetlenia LED, z pewnością musimy poznać pewne podstawowe informacje, dotyczące jego funkcjonowania. Nie możemy losowo dobierać taśmy LED i podłączonego do niej transformatora, ponieważ po prostu nic z tego nie wyjdzie. Dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat zasad funkcjonowania taśm LED.

 

Trzy podstawowe kwestie

Jeśli chcemy się dowiedzieć, jaki zasilacz do taśmy LED powinniśmy wybrać, musimy zwrócić uwagę na trzy zasadnicze kwestie. Są nimi po pierwsze parametry taśmy, po drugie miejsce montażu oświetlenia, a po trzecie sprawność zasilacza. Bez uzyskania podstawowych danych w tych trzech sprawach, niczego nie dobierzemy w sposób właściwy.

 

Parametry taśmy

Mówiąc „parametry taśmy” mamy na myśli jej moc oraz napięcie. Mając wspomniane dane, możemy bez problemu wyliczyć moc całego odcinka, w oparciu o prosty wzór. 

Moc całego odcinka = długość taśmy * Moc / jeden metr długości.

 

Miejsce montażu oświetlenia

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, czy decydujemy się na zamontowanie oświetlenia LED w środku, czy też na zewnątrz. Wpływa to w sposób oczywisty na wybór właściwego zasilacza do taśmy LED. Zasilacze instalowane na zewnątrz muszą być zdecydowanie bardziej szczelne, odporne na działania atmosferyczne i tym podobne. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą zasilacze hermetyczne. 

 

Sprawność zasilacza

Przez określenie „sprawność zasilacza” mamy na myśli, najkrócej mówiąc, jego wydajność. Wybierając właściwy zasilacz, musimy brać pod uwagę to, że nie może on pracować przez cały czas z wykorzystaniem maksymalnej mocy. Należy zostawić mu jakiś zapas. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z niego zdecydowanie dłużej, unikając przy tym awarii.

 

Podsumowanie

Aby wiedzieć, jaki zasilacz do taśmy LED wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na trzy podstawowe pytania, dotyczące naszej taśmy, czyli – Jakie ma ona parametry? Gdzie chcemy ją zamontować? Jaka sprawność zasilacza jest nam niezbędna? 

Dopiero po uzyskaniu właściwych odpowiedzi, możemy wybrać się za zakupy. Na szczęście zakup zasilacza nie wiąże się z dużymi wydatkami. Na naszej stronie znaleźć je można w przedziale cenowym od trzydziestu do niecałych siedemdziesięciu złotych. 

Pamiętajmy również, że przy wyborze zasilacza, podobnie jak przy jakichkolwiek innych zakupach, warto postawić na znane i sprawdzone marki. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nowo zakupionymi produktami możliwie najdłużej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl