• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Jak zasilać taśmy led 230V?

0

Oświetlenie LED to nowoczesna technologia, która skutecznie wypiera dotychczasowe rozwiązania. Taśmy LED 230V, jak również inne, podobne produkty robią prawdziwą furorę. Stosuje się je w domach, na zewnątrz, jak również budynkach użyteczności publicznej. W jaki sposób są zasilane?

Ekonomiczne źródło światła

Zwolennicy lamp LED chętnie wymieniają zalety tychże. To światło łatwo dostępne, stosunkowo tanie, jak również bardzo żywotne. Łatwo się je montuje, również w tych miejscach, do których inne elementy świetlne nie docierają. LEDowe punkty początkowo traktowano jako dodatkowe źródło oświetlenia. Po jakimś czasie pojawiły się także w charakterze głównego oświetlenia, wypierając dotychczasowe żarówki. Taśmy LED 230V to tylko jedna z opcji, na jaką można się zdecydować. Diody różnią się pomiędzy sobą wielkością, jak również barwą światła. Przed zakupem konkretnego produktu warto zastanowić się również, jaki sposób zasilania będzie nam najbardziej odpowiadać.

Taśmy LED 230V, czym je zasilić?

Wszystkie taśmy LED do prawidłowego funkcjonowania potrzebują zasilacza. Poszczególne elementy różnią się pomiędzy sobą. Jednym z częstych wariantów jest zasilenie napięciem stałym 12 V, czyli połączonymi ze sobą modułami LED, złożonymi z trzech diod. Przy takiej budowie długość taśmy łatwo wyregulować. Wystarczy dokonać cięcia co trzy diody. Inna wersja to zasilanie napięciem 24 V, która także wymaga zasilacza o stabilizowanym napięciu. Taśmy LED 230 V nie wymagają zasilacza. Takie rozwiązanie poleca się zwłaszcza dla instalacji pracujących przez całą dobę. Elementy tego typu są dostępne w sklepie Enerdecor. Użytkownicy chętnie decydują się na modele z możliwością regulacji natężenia światła.

Metody podłączenia taśmy LED

Taśmy LED 230 V można podłączyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest włącznik ścienny. W takim zestawieniu zasilacz i taśma zastępują klasyczną żarówkę. Podłączenie jest proste i bardzo bezpieczne dla całej instalacji oświetleniowej. W momencie, gdy nie jest ona używana, zostaje odłączona od zasilania. Ten wariant poleca się w miejscu, gdzie oświetlenie pracuje mniejszą część doby. Alternatywnym sposobem jest stosowanie bezprzewodowego włącznika, którym można manewrować nawet z odległego miejsca. Trzecia możliwość to podłączenie do sieci zasilania 230 V przez sterownik oświetlenia LED z pilotem bezprzewodowym. W ten sposób można zmieniać jasność, dynamikę światła oraz ewentualnych efektów świetlnych.

Diody LED najlepiej montować na takich powierzchniach, które nie emitują ciepła. Elementy tego typu same oddają energię, która powinna być we właściwy sposób odprowadzana.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl