• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Jak podłączyć taśmę LED?

0

Jak podłączyć taśmę LED?

Oświetlenie typu LED staje się coraz popularniejsze w ostatnich latach Sięgają po nie zarówno prywatni użytkownicy, jak i firmy chcące oświetlić duże przestrzenie. Wspomniana popularność bierze się prawdopodobnie stąd, że taśmy LED sprawdzają się zarówno przy oświetleniu wnętrz (na przykład pokoju dziennego lub sypialni), jak również zewnętrznych powierzchni. Poza tym  ich ceny nie są wygórowane. Czy do listy zalet możemy dołączyć również prostotę instalacji? Zaraz się o tym przekonamy.

 

Od czego zacząć?

Żeby w ogóle myśleć o tym, jak podłączyć taśmę LED, należy wpierw zakupić odpowiednią taśmę. Polecamy zdecydować się na paski ledowe 12V, ponieważ zasilane są bezpiecznym napięciem. Do swojej pracy potrzebują tylko zewnętrznego zasilacza. Jedynie tyle wystarczy nam, jeżeli będziemy zainteresowani taśmą jednokolorową. Niestety, jeżeli życzymy sobie taśmę wielokolorową, to musimy pokusić się również o zakup odpowiedniego sterownika, który w późniejszym czasie trzeba będzie ustawić. 

 

Co dalej?

Gdy posiadamy już podstawowe elementy, możemy zacząć rozważania, na temat tego jak podłączyć taśmę LED. W zależności od tego, jaki transformator do LED wybraliśmy, mamy trzy możliwości podłączenia go.

Pierwszy z nich, jednocześnie najmniej złożony, to zasilacz wtyczkowy. Podłączenie go, przypomina podłączenie do prądu przykładowo ładowarki – wystarczy podłączyć wtyczkę do gniazda.

Drugi z nich jest już bardziej skomplikowany. Mówimy tutaj o zasilaczu modułowym, czyli takim, w którym instalacja przewodów polega na ich właściwym przykręceniu. Należy pamiętać o tym, że z dołu zasilacza podłączamy przewody (N=neutralny, L=brązowy), a z góry transformatora podłączamy taśmę ledową (czerwony=plus, czarny=minus). 

Trzeci, ostatni sposób, to zasilacz hermetyczny, w którym to z transformatora wychodzą przewody. Wspomniane przewody trzeba połączyć z prądem i z taśmą ledową. Możemy je przylutować, dzięki czemu zyskamy gwarancję trwałości. 

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Paski LED sprzedawane są najczęściej w postaci 5 metrowych rolek. Są one również przystosowane do pocięcia na krótsze odcinki. Nie możemy jednak ciąć według naszego „widzimisię”. Musimy kierować się zaznaczonymi na taśmach, miejscami do cięcia. Znajdują się one w odległości najczęściej dwóch i pół centymetra od siebie. Możemy śmiało ciąć je przy użyciu zwyczajnych nożyczek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl