• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Jak łączyć taśmy LED? 4 sprawdzone sposoby

0

Jak łączyć taśmy LED? 4 sprawdzone sposoby

Użycie taśm LED daje bardzo dużo rozmaitych możliwości aranżacyjnych. Węże świetlne możesz wyginać i tworzyć z nich wzory lub napisy. To oświetlenie świetnie sprawdza się zarówno w dekoracji, jak i w roli światła miejscowego czy podstawowego. Jak łączyć taśmy LED, żeby uzyskać założony efekt? Możesz to zrobić następującymi sposobami:

Lutowanie czy złączki?

Jak łączyć taśmy LED w dłuższe odcinki? Żeby to zrobić możesz skorzystać z lutownicy lub specjalnych złączek. Lutowanie możesz wykonać przy pomocy standardowej lutownicy transformatorowej. To trwały sposób połączenia. Na paskach ledowych znajdziesz luty, do których możesz podłączyć kolejny fragment taśmy.

Jak łączyć taśmy LED przy użyciu złączek? To zdecydowanie łatwiejszy sposób łączenia taśm. Dzięki złączkom możesz zespolić dwa odcinki taśmy, bez konieczności jej lutowania. Na rynku dostępne są złączki proste i kątowe, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów aranżacyjnych. 

Szeregowo czy równolegle?

By połączyć taśmy LED możesz wykorzystać przewody, które jednocześnie podłączą węże do zasilacza. Jak łączyć taśmy LED - szeregowo czy równolegle?

Przy łączeniu szeregowym do zasilacza przypięty jest jeden przewód, który zespala kolejne fragmenty taśmy jeden po drugim. To wygodne rozwiązanie, należy jednak unikać łączenia taśm różnych typów i kolorów, gdyż niekorzystnie wpływa to na ich żywotność. Jeśli zastanawiasz się jak łączyć taśmy LED w dłuższe odcinki, zastanów się nad inną metodą. W połączeniu szeregowym przy fragmentach taśmy o długości większej niż 7,5 metra mogą pojawić się spadki napięcia. 

Jak łączyć taśmy LED równolegle? W takiej konfiguracji do każdej taśmy podłączasz osobny przewód, który bezpośrednio łączy odcinek węża z zasilaczem. Taki sposób pozwala na łączenie różnych typów i kolorów taśm. Korzystając z tej wersji, unikniesz spadków napięcia dla dłuższych fragmentów taśmy.

Mamy nadzieję, że udało nam się rzucić nieco światła na kwestię łączenia węży i po lekturze wiesz już jak łączyć taśmy LED. Łączenie taśm pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów świetlnych i realizację niemal każdej wizji oświetlenia. Gorąco polecamy wykorzystanie taśm, poza efektem wizualnym, rozwiązanie to jest bardzo ekonomiczne i trwałe. Dzięki różnorodności typów taśm i szerokiego wyboru ich barw Twoje możliwości są niemal nieograniczone. Jeśli interesuje Cię wykorzystanie taśm, ale nie wiesz jakie połączenie będzie najbardziej optymalne do Twojej aranżacji, zapraszamy do kontaktu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl