• Tata Motors Genewa 2018

    Moduły LED EnerDecoR Stoisko TATA Motors - Motor Show Genewa 2018

                           

Producenci
Promocje
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA ZIMNA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
TAŚMA LED 2835 10-12LM 5M MOCNA 6W BIAŁA CIEPŁA
29,99 zł 17,49 zł 24,38 zł 14,22 zł
szt.

Do czego przydaje się taśma LED z zasilaczem?

0

Taśmy LED to jedna z bardziej popularnych nowinek ostatnich lat. Stosuje się je zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Za szczególnie praktyczną uchodzi taśma LED z zasilaczem. Produkty tego typu występują w różnych odmianach. Czym się różnią i jak można je stosować?

Ekologia i ekonomia

Z roku na rok zużywamy coraz więcej energii, również w formie oświetlenia. Jeśli nie chcemy, aby nasze rachunki szybko poszybowały w górę, warto szukać bardziej ekonomicznych rozwiązań. Jednym z nich jest taśma LED z zasilaczem. Zużywa niewiele energii a jest bardzo funkcjonalna. Łatwo ją zamontować w dowolnym, nawet trudno dostępnym miejscu. Taśmy LED z powodzeniem stosuje się przy meblach kuchennych. Komplety zabudowane dają mniejsze możliwości doświetlenia wybranych punktów. Taśmy sprawdzają się także w pokojach dziecka, które może liczyć na przytłumione światło nawet przez całą noc. Niektórzy montują je także w łazience, chcąc uzyskać mniej ostre światło nocą. Taśma LED może być przyklejona do frontu mebla, podłoża bądź listwy. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć, tworząc dłuższe źródło światła.

Trudności w klasyfikacji

Taśma LED z zasilaczem to tylko jeden z szerokiej gamy produktów, jakie można znaleźć w sklepie Enerdecor. Wielość elementów tego typu sprawia, że bardzo trudno je jednoznacznie sklasyfikować. Taśmy nadają się jako oświetlenie liniowe, główne, dekoracyjne lub akcentujące. Początki tych produktów można zaliczyć do kategorii dekoracyjnej. Modele oświetlenia, jakie były wówczas dostępne, miały mało wydajne diody. Mimo tego kosztowały sporo. Z tego powodu nieco czasu upłynęło, zanim oświetlenie LED zyskało większą popularność. Nowoczesne propozycje z tej kategorii zachwycają dodatkowymi akcesoriami, jak również wielością zastosowań, które daleko wykraczają poza dekoracje. Łatwo nimi podświetlić dowolne miejsce jak szafka lub schody na piętro. Wybór konkretnego elementu jest uzależniony głównie od jego mocy.

Technologia SMD

Bardziej popularne źródła oświetlenia jak żarówka, działają po podłączeniu do sieci. Tymczasem taśmy LED zbudowane są w oparciu o diody w technologii Surface Mounted Device (SMD). To specjalne chipy, które montuje się w układzie scalonym. Przy wyborze taśmy nie jest konieczna znajomość wszystkich parametrów technicznych. Liczy się głównie tzw. moc z jednego metra (W) i liczba lumenów. Liczba diod w jednym metrze może być różna, co bezpośrednio przekłada się na parametry świetlne danej taśmy. Na wybór powinna mieć także barwa oświetlenia. Taśma LED z zasilaczem daje wiele możliwości. Można wybrać taką o barwie ciepłej, zimnej lub neutralnej. Są jeszcze wersje wielokolorowe RGB. Bardzo dużym udogodnieniem przy stosowaniu taśm ledowych jest to, że na jednym pasku można łączyć wszystkie dostępne warianty świetlne. To dobra opcja dla osób, które chcą przetestować, jaka barwa odpowiada im najbardziej.

Taśma z akcesoriami

Uniwersalność taśm sprawia, że coraz częściej są dostępne w wersjach z dodatkami. Jednym z nich jest taśma LED z zasilaczem, która sprawdza się zwłaszcza przy elementach, wymagających większej mocy. Innym ciekawym zastosowaniem jest wybór różnego typu sterowników. Do taśm typu RGB i RGBW są one niezbędne. To dzięki nim można uruchomić poszczególne kolory, programy oraz natężenie światła. W przypadku taśm o jednolitej barwie świecenia sterowanie jest opcjonalne. Pokusa płynnego regulowania światła jest tak silna, że również taśmy białe mają swoje sterowniki. Akcesoria dają jeszcze większe możliwości zastosowania. Taśmy jako oszczędzające energię i bardzo wytrzymałe, mogą być bazą zewnętrznych reklam świetlnych, banerów reklamowych oraz różnego rodzaju gadżetów. Można je spotkać jako dekoracja w wielu lokalach przemysłowych, studiach filmowych, kinach czy klubach.

Wszechstronność technologii LED sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient z pewnością wybierze odpowiedni element dla siebie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl